+48 601 44 96 44

biuro@ekomaks.com

 

Pompy Ciepła Radom, Kielce, Kraków - Ekomaks

 

Ogrzewanie podłogowe Kielce

 

Rekuperacja Kielce - Ekomaks

 

Uzyskaj dofinansowanie - Ekomaks

 

Promocja - Zgarnij swój kawałek tortu


Promocja „Zgarnij swój kawałek tortu!” nie idzie na wakacje! Wkraczamy w kolejny etap, tym razem skoncentrowany na powietrznych pompach ciepła.

 

Już od 1.08.2014 mogą Państwo skorzystać z promocji na cały asortyment pomp powietrze/woda, tj. SPLIT, LWD, LW-A, LW, LWC. Na każdą z jednostek otrzymują Państwo rabat w wysokości 2000 zł netto od cen katalogowych. 

 

Ostatecznym terminem przyjmowania zamówień na urządzenia promocyjne jest 31 października 2014. Maksymalny termin odbioru urządzeń, to 15 grudnia 2014.

 

KHZ LWC  700 Milieu  druck 1 2-900x300

 

urzadzenia3-03

Pompy ciepła powietrze/woda serii LW A

 

Pompy ciepła typu powietrze/woda serii LWA do ustawienia zewnętrznego zapewniają wysoka wydajność i niezawodność użytkowania. Można je z powodzeniem wykorzystać nie tylko w nowych budynkach, ale i w obiektach modernizowanych.

 

Pompy ciepła LWA do ustawienia zewnętrznego pozwalają oszczędzić cenne miejsce wewnątrz budynku. Dodatkowa powierzchnia może być wykorzystana do innych celów, np. na pomieszczenie gospodarcze. Oprócz tego pompy te nie wymagają znacznych prac w gruncie, co przekłada się na oszczędności inwestycyjne. Wykorzystanie w dolnym źródle energii pochodzącej z otoczenia (powietrze) sprawia, ze pompy LWA mogą być instalowane praktycznie w każdej lokalizacji w Polsce.

 

urzadzenia3-03

Pompy ciepła powietrze/ woda serii LW, LWC

 

 

Pompy ciepła serii LW do ustawienia wewnętrznego dostępne są w sześciu mocach: od 10 do 31 kW. Dostosowane są do maksymalnej temperatury na zasilaniu c.o do +60 C. Pompy ciepła LW mogą być stosowane w budynkach jedno- jak i wielorodzinnych. W polaczeniu z odpowiednim systemem kanałów powietrznych i zasobnikiem c.w.u. (Wyposażenie dodatkowe) są idealnym rozwiązaniem dla ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

 

Seria LW H to pompy ciepła specjalnie przeznaczone do modernizacji systemów grzewczych. Wyposażone w specjalna sprężarkę osiągają temperaturę na zasilaniu +65 C, całkowicie pokrywając potrzeby ogrzewania i przygotowania ciepłej wody uzytkowej.

 

Pompy ciepła serii LWC charakteryzują się bardzo cichą praca. Specjalnie dobrany wentylator i dodatkowa warstwa izolująca sprawiają, ze pompy te Nałęża do najcichszych urządzeń w swojej klasie. Wydmuch powietrza z urządzeń serii LWC może być podłączony do wyboru po lewej lub prawej stronie. Każde urządzenie wyposażone jest w regulator LUXTRONIK 2.0. oraz urządzenie łagodnego rozruchu, a także w zintegrowana hydraulikę (m.in. zasobnik buforowy).

 

Dostępna jest także centrala grzewcza KHZ LW spełniająca 4 funkcje w jednym: ogrzewanie, przygotowanie ciepłej wody użytkowej, rekuperacje i wentylacje. Centrale KHZ posiadają zintegrowana pompę ciepła powietrze/woda, zbiornik buforowy, zasobnik c.w.u. o pojemności 275 litrów oraz jednostkę do kontrolowanej wentylacji.

 

 

urzadzenia3-03

Pompy ciepła powietrze/woda serii LWD

 

Pompy ciepła powietrze/woda serii LWD do ustawienia zewnętrznego to jedna z nowszych linii produktów firmowanych jakością Alpha-InnoTec. Pompy serii LWD dostępne są w trzech wielkościach: 5 kW, 7 kW i 9 kW (przy A2/W35). Urządzenie składa sie z dwóch części – jednostki zewnętrznej oraz zamontowanego wewnątrz budynku modułu hydraulicznego. Cały obieg chłodniczy jest wbudowany w jednostkę zewnętrzną. Dzięki temu przy montażu tych pomp nie potrzeba wykonywać żadnych prac przy obiegu chłodniczym, niepotrzebne są tez uprawnienia chłodnicze. Jednostki zewnętrzne należą do jednych z najcichszych dostępnych na rynku urządzeń tego typu (nawet 45 dB w odległości 1 m od urządzenia). Wysoki współczynnik COP 3,8 (przy A2/W35) zapewnia ekonomiczne ogrzewanie i przygotowanie c.w.u. Kolejnym wyróżnikiem tej serii jest temperatura na zasilaniu: do 70°C przy pracy samej pompy ciepła.

 

urzadzenia3-03

Pompy ciepła powietrze/woda split L8 Split, L12 Split, L16 Split

 

System powietrze/woda split składa się zasadniczo z jednostki zewnętrznej Split i wieży hydraulicznej Split. Takie połączenie nadaje się do ogrzewania, przygotowywania c.w.u., a dzięki możliwości rewersu (odwrócenia obiegu) także do chłodzenia. Urządzenia napełnione już fabrycznie czynnikiem chłodniczym R410A zawierają m.in. sprężarkę z inwerterem, wentylator o zmiennej prędkości i zabezpieczony przed korozją parownik. Pompa ciepła osiąga maksymalną temperaturę na zasilaniu do +58°C (praca samej sprężarki), a z dodatkowym źródłem ciepła do +65°C. Podłączenie zasilania następuje poprzez wieżę hydrauliczną Split.